9511
България
Три автомобила са били умишлено запалени тази нощ в Монтана, съобщиха от полициятаТри автомобила са били умишлено запалени тази нощ в Монтана, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.На 2 ноември около 01:19 часа на спешен номер 112 е получен сигнал за запален автомобил в гр. Монтана.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 02 Ноември 2025, 14:06 ч.
Три автомобила са били умишлено запалени тази нощ в Монтана, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана. На 2 ноември около 01:19 часа на спешен номер 112 е получен сигнал за запален автомобил в гр. Монтана. При огледа на местопроизшествието е установено, че около 00:15 часа в междублоково паркинг място са запалени три леки автомобила – „Ауди Б4“, „Ауди А6“ и „Ленд роувър“. Трите коли са собственост на 41-годишен мъж от Монтана. Установено е, че се касае за умишлен палеж. Автомобилите са загасени от екипи на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" – Монтана. Щетите са в процес на изясняване. Образувано е досъдебно производство, посочват от полицията. По-рано днес министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов излезе с позиция, че застава зад всеки съвестен служител и обяви, че семейни автомобили на инспектор от Главната инспекция по труда в Монтана са били запалени тази нощ. Директорът на Областната инспекция по труда в Монтана Димитър Петров каза , че е запознат със случая, но няма повече информация. Той допълни, че Министерството на труда и социалната политика и Изпълнителната агенция "Главна инспекция по труда" са съпричастни и ще се съдействат при разследването, за да се установи каква е истината.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
|
|
|
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-ата пленарна сесия на Парламентарната асамблея на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
|
|
|
Новият състав на Централната избирателна комисия стъпва в длъжност
|
|
|
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
|
|
|
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
|
|
|
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
|
|
Радиопрограми



Тикер
9511
ЗАПАЗИ
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново, където към 18:30 часа се удариха два камиона, се регулира от полицията, каза дежурният в Областно пътно у ...